1. Anasayfa
 2. Sınav

MSÜ Puan Hesaplama

MSÜ puan hesaplama, Milli Savunma Üniversitesi sınav sonuçlarından elde edilen netlerin özel formüller ve katsayılar kullanılarak puanlara dönüştürüldüğü online bir hesaplama aracıdır.


0

MSÜ (Milli Savunma Üniversitesi) puanı, adayların sınav sonuçlarına göre belirlenen bir puandır.


MSÜ nedir?

Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ), askeri eğitim ve öğretim veren bir üniversite olarak faaliyet gösteren, askeri lisans düzeyinde eğitim sunan bir kurumdur.

MSÜ puan hesaplama
MSÜ puan hesaplama

MSÜ puanı nedir?

MSÜ puanı, Milli Savunma Üniversitesi Sınavı, ÖSYM tarafından düzenlenen sınav sonuçlarına göre belirlenen bir puandır ve askeri lisans eğitimine kabul edilme kriterlerini temsil eder.

MSÜ puan hesaplama

Sınav hesaplama araçları içerisinde yer alan; MSÜ puan hesaplama, adayların girdiği sınavlar sonucunda belirlenir ve bu puan, özel katsayılar ve formüller kullanılarak hesaplanır.

MSÜ net puanlar nasıl hesaplanır?

Her test bölümünde elde edilen net sayısı, doğru cevapların yanlış cevapların 1/4’ü çıkarılmasıyla belirlenir, ve bu netlerin kullanılmasıyla puanlar hesaplanır.

MSÜ sınavında hangi derslerden soru sorulur?

MSÜ sınavında MJatematik, Türkçe, Fen bilimleri ve Sosyal bilimler alanlarında sorular yer alır. Bu sınavda adaylar,

 • Matematik alanında 40 soru,
 • Türkçe alanında 40 soru,
 • Fen bilimleri alanında 20 soru,
 • Sosyal bilimler alanında 20 soru,

olmak üzere toplamda 120 soruya cevap verirler. Bu sorular, adayların genel yetenek, genel kültür, matematiksel ve fen bilimleri alanındaki bilgi düzeylerini ölçmeye yönelik tasarlanmıştır.

Bu Hesaplama Aracını Beğendiniz mi?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  ba_ar_l_
  Başarılı
 • 0
  tepkisiz
  Tepkisiz

Sınav hazırlık ve test stratejileri konusundaki uzmanlığı ile tanınan bir eğitim danışmanıdır. Sınav kaygısıyla başa çıkmak, etkili çalışma yöntemleri geliştirmek ve sınavlarda başarı sağlamak için öğrencilere rehberlik etmektedir.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir