1. Anasayfa
 2. Muhasebe

Fahri Asistanlık Borçlanması Hesaplama

Fahri asistanlık borçlanması hesaplama, bireylerin fahri asistan olarak geçirdikleri sürenin emeklilik borçlanma tutarını belirlemelerine yardımcı olan bir online hesaplama aracıdır.


0

Fahri asistanlık borçlanma hesaplama, bir bireyin fahri asistan olarak çalıştığı süreyi emeklilik hizmet süresine eklemek amacıyla yapılan borçlanma türüdür.


Fahri asistanlık borçlanması hesaplama nedir?

Fahri asistanlık borçlanma hesaplama, bireylerin fahri asistan olarak geçirdikleri süreyi emeklilikleri için borçlanma yoluyla değerlendirmelerini sağlayan bir süreçtir.

Fahri Asistanlık Borçlanması Hesaplama
Fahri Asistanlık Borçlanması Hesaplama

Fahri asistanlık borçlanması hesaplama

Muhasebe hesaplama araçları içerisinde yer alan; Fahri asistanlık borçlanma hesaplama, sigortalıların veya hak sahiplerinin belirledikleri günlük kazanç aralığı içinde, geçerli prime göre esas günlük kazancın alt ve üst sınırları arasında yer alan yüzde 32’lik oran üzerinden hesaplanan bir süreçtir; bu sayede borçlanılmak istenen dönemdeki prim miktarı belirlenir.

Fahri asistanlık borçlanması nasıl yapılır?

Borçlanma sürecinde, sigortalı veya vefatı durumunda hak sahipleri, Fahri asistanlık borçlanma belgesini alarak, ilgili tıp fakültelerinden onaylattıktan sonra dosyayı ilgili Sosyal Güvenlik birimine teslim edip belirtilen tutarı ödeyerek gerekli işlemleri başlatabilirler.

Bu Hesaplama Aracını Beğendiniz mi?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  ba_ar_l_
  Başarılı
 • 0
  tepkisiz
  Tepkisiz

Muhasebe ve finans alanında zengin deneyime sahip bir muhasebe uzmanıdır. Mali raporlama, vergi stratejileri ve insan kaynakları analizi konularında uzmanlaşmıştır.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir