1. Anasayfa
 2. Diğer

E-tebligat Tebliğ Tarihi Hesaplama

E-tebligat tebliğ tarihi, bir belgenin elektronik tebligat yoluyla gönderildiği tarihlerin ve sürelerin hesaplanması için kullanılan bir araçtır.


0

Tebliğ tarihi, bir resmi bildirinin veya belgenin kabul edildiği veya iletilmeye başlandığı tarihi ifade eder ve belgelerin geçerlilik süreçlerini belirler.


E-Tebligat nedir?

E-Tebligat (Elektronik Tebligat), resmi bildirimlerin ve evrakların fiziksel olarak posta yoluyla değil, elektronik ortamda gönderilmesini ifade eder. E-Tebligat, dijital iletişim teknolojileri kullanılarak gerçekleştirilen bir hizmettir ve resmi kurumlar, mahkemeler, vergi daireleri gibi devlet kuruluşları tarafından uygulanır.

E-tebligat Tebliğ Tarihi Hesaplama
E-tebligat Tebliğ Tarihi Hesaplama

E-Tebligat tebliğ tarihi hesaplama

Diğer hesaplama araçları içerisinde yer alan; E-tebligat, muhatabın elektronik adresine ulaştığı tarihten itibaren beşinci günün sonunda gerçekleşmiş kabul edilir. Örneğin, 28 Temmuz 2023 tarihinde muhatabın elektronik adresine teslim edilen bir tebligatın tebliğ tarihi, teslim tarihinin 5 gün sonrası olan 2 Ağustos 2023 tarihi olur.

Bu Hesaplama Aracını Beğendiniz mi?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  ba_ar_l_
  Başarılı
 • 0
  tepkisiz
  Tepkisiz

Hesaplama araçları geliştiren ve sürekli kendisini ilerleten bir yazılım uzmanıdır. Teknoloji dünyasında kullanıcılar için işlerini kolaylaştıran yenilikçi çözümler üretmeye odaklanmaktadır.

Yazarın Profili

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir