Bebek Göz Rengi Hesaplama

Bebek Göz Rengi Hesaplama Aracı’nı kendi web sitenize eklemek ister misiniz?
Sitene Ekle
Paylaş
Hata Bildir

SORUMLULUK REDDİ : Hesap makinesi, göz rengi problemini 3 Mendel şemasıyla modellemektedir; ancak gerçek göz rengi, bilim tarafından henüz tam olarak anlaşılamayan poligenik bir özelliktir ve yaklaşık 16 farklı genin etkisi altındadır, bu nedenle sonuçlar yalnızca bir tahmindir.

Bebek göz rengi hesaplama aracına hoş geldiniz! Bu araç, bebeğinizin olası göz rengini tahmin etmenize yardımcı olurken aynı zamanda ebeveynlerin göz renklerine dayalı genetik olasılıkları da açıklar. Kahverengi gözlü ebeveynlerin mavi gözlü bir bebeği olabilir mi? Bebeğinizin gözleri ne zaman renk değiştirir?

Tüm bu soruların cevaplarını bulabileceğiniz bir rehber. Hadi bebek göz rengi tahmin aracımız hakkında daha fazla bilgi edinelim!

Bebek göz rengi hesaplama

Sağlık hesaplama araçları içerisinde yer alan; Bebek göz rengi hesaplama, ebeveynlerin göz renklerini temel alarak bebeğinizin olası göz rengini tahmin etmenize yardımcı olan kullanışlı bir araçtır.

  1. Açılır menüden babanın göz rengini seçin.
  2. Daha sonra annenin göz rengini seçin.
  3. Sonuç olarak, hesap makinesi bebeğin sahip olabileceği göz rengi olasılıklarını yüzde olarak gösterir.

Bu sonuçlar varsayılan olarak şu varsayımlara dayanmaktadır:

Bebek göz rengi olasılık tablosu

Tablodaki olasılıklar, anne ve babanın göz renklerine bağlı olarak çocukların göz renklerini tahmin etmek için sunulan bir kılavuzdur. Her bir durum için kahverengi, mavi ve yeşil göz renklerinin olasılıkları belirtilmiştir.

DurumKahverengi GözMavi GözYeşil Göz
Her ikisinin gözü kahverengi75%6.25%18.75%
Her ikisinin gözü mavi0%99%1%
Her ikisinin gözü yeşil1%25%75%
Anne ve baba kahverengi-mavi50%50%0%
Anne ve baba yeşil-kahverengi50%12.5%37.5%
Anne ve baba yeşil-mavi0%50%50%
bebek göz rengi olasılık tablosu

Bu tablo, belirli göz renklerine sahip anne ve babanın çocuklarının göz renklerini tahmin etmek için verilen olasılıkları göstermektedir.

  • pinterest
  • whatsapp
  • faacebook

Bir yanıt yazın